was successfully added to your cart.

Sepet

Videolar

Muga Mag | Eda Kırali

By Kasım, 2019 One Comment

Biraz da dedik, ucundan şu iş meselelerini, yaptığımız işleri aslında neden, nasıl yaptığımızı anlamaya çalışsak. Bir tek videoya sığmaz tabi ama en azından bir yerlerinden başlasak. Bunun için tabi ki en önce Eda’nın kapısını çalacaktım. Arkadaşım Eda hem kurumsal şirketlerin yüksek pozisyonlarına hakim, hem de henüz yolun başında olan harika bir girişimi var. Yeniden yaşasın becerikli kadınlar!

Kurumsal ve girişimci insanlar olarak ikiye ayrılıyor muyuz gerçekten? Hepimizin bir kumaşı, karakteri var elbet, peki ya heveslerimiz, ailemiz, veya dış etkenler ne kadar iz bırakıyor üzerimizde? Nasıl bir iş istediğimize tam olarak nasıl karar veriyoruz? Veya aslında bu kararı hep biz mi veriyoruz? Yaptığımız işler de hayat gibi aslında, peşinden koşacak bir hedef varsa, belki de her sabah seni o yataktan kaldırıyor. Peki hırs, azim, rekabet neresinde bu işin? Bir de, şu hedef denen şey gerçekten şart mı?

“Ne iş yaparsan yap üretmek şart, Freud bile sev ve üret demiş. Aslında belki de kendini üretken hissetmek her zaman en önemlisi.” Böyle diyor Eda.

Her zaman olduğu gibi izledikten sonra sizin fikirlerinizi, aklınızdaki soruları, önerileri duymak çok isteriz. Malum hepimiz hayatın hem çok farklı sokaklarında geziniyor, hem aslında hep aynı noktalarda buluşuyoruz!

Lütfen bize yazın, konuşalım, açılalım, paylaşalım!
Kapılarımız her zaman sonuna kadar açık!

 

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Selen Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Selen
Ziyaretçi
Selen

Belki yolun başındakilere, belki yolu ortalayanlara ve belki de artık ben oldum diyene bi sorgulatmıyor değil hani konuşulanlar : Neden bu bulunduğum noktadayım, severek mi yapıyorum bu işi, yoksa hayat mı beni buraya sürükledi. Kararlar alınıyor, vazgeçiliyor, rüzgar bir oraya bir buraya sürüklüyor seni, ama sonuçta yine dön dolaş kendine çıkıyor tüm kapılar. O kendimiz var ya o kendimiz, “yumuşak” olalım ona, sığındığımız, sarıldığımız tek yuvamıza. Bu güzel video için çok teşekkür ederiz. En güzel yerden, kaybolmuşluğun içinde ışıklı bir yol oldu 🙂 Bu video serilerinin devamını dilerken, ve evet “iş meselelerini, yaptığımız işleri aslında neden, nasıl yaptığımızı anlamaya çalışsak”… Read more »