Oluşturulan forum yanıtları

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)
 • Yazar
  Yazılar
 • yanıtla: Ayuverdik esintili musmutlu bir sabah #756
  Avatarbegum cetintarakci
  Katılımcı

  “Ayuverdik Sabah” bu tabiri ilk kez duydum ve güzelmiş (:
  Sabahları günün en güzel vakti gibi gelir bana. Sizin gibi zaman zaman erken kalkıp yazı, kitap ve kahve üçlüsüyle güne başlarım, kimi zamanda yürürüm. Hepsi bana gün içerisinde tüketeceğim nefesi sağlar. Pandemiden önce akşam 9’dan sonra yüzme antrenmanlarım olurdu, pandeminin ilk zamanları bu bitti ve çok büyük bir boşluğa düştüm. Sanki vücudum susuz kalmış gibi hissettim. Şimdi burada yazan yazıların hepsini okuduktan sonra tekrar bu sefer sabahın ilk ışıklarından önce yüzmeye karar verdim. Umarım bunu bir ritüele dönüştürebilirim.

  İyi ki sizler yazmışsınız ben de okmuşum (: Bunları yazacağım yerde sizin yazınıza denk geldi (:
  Sevgiler**

  yanıtla: Müzikler #703
  Avatarbegum cetintarakci
  Katılımcı

  Ne demek. Çok sevindim (:

  yanıtla: Yeme-İçme #642
  Avatarbegum cetintarakci
  Katılımcı

  Merhaba, Seraf Restoran’a gidemedim ama web sitelerinden baktım, İstanbul’a geldiğimde uğrayacağım bir yer olacak, teşekkür ederim (:

  Ben de sizlere Ankara’dan antik bir kahveci önerisinde bulunacağım, hatta şuan bu satırları burada yazıyorum.”Come.pany Coffee”, Ankara Yaşamkent’te bulunan bu kahveci günün bu saatlerinde (pazar sabah 10.25) oldukça dingin. Çalışanlarının güler yüzü sanki eşyalara yansımış (:

  Gelince bana yazabilirsiniz, size bir kahve ısmarlayabilirim.

  yanıtla: Dünün Dünyası #536
  Avatarbegum cetintarakci
  Katılımcı

  Zweig’in 3-4 kitabını okumuştum ama bu kitabını incelemek için bile elime almamıştım, yalan değil bazen bazı kitapların kalınlığı onu okuma sıramı erteliyor. Ancak şuan iyi ki de bu kulübe katılıp, kitabın son bölümüne gelmişim diyorum. Koca ağustos ayı boyunca iki haftalık bir boşluk hariç neredeyse her gün kitabı okudum, öyle akıcıydı. Zweig seven, onun detaya inişiyle kitaplarını yaşamanızı sağlayan anlatımı bu kitapta da vardı. Hiç görmediğim ülkelerin savaş öncesi, sırası ve sonrası durumlarını öyle güzel betimlemiş, öyle içten cümleler kurmuş ki okurken yaşadığımı hissettim. Savaşın belki de bir kaç mahalle ötede olduğunu bilip ancak yakından göremediği için bize anlatacaklarının yetersiz olduğunu söylemesi beni çok çok etkiledi. Kitabı okurken günümüzde yaşadıklarımızı da düşündüm. Bir çok şey nasılda tekerrür ediyor..

  Uzatmadan kitaptan bir alıntıyla bitirmek isterim; ” İç dünyasını genişletmeyi erken öğrenen kişi, daha sonra tüm dünyayı içine sığdırabilir”

  sevgiler (:

4 yazı görüntüleniyor - 1 ile 4 arası (toplam 4)