top of page

10 Mar Paz

|

Online Zoom Etkinliği

Ekin Anıl ile One-line Atölyesi

Sanatçı Ekin Anıl ile one-line atölyesinde hep birlikte korkularımızı yenerek çizmeye başlıyoruz. Bu “Kork-ma!” başlıklı workshopta mükemmele gerek yok, yanlış, çirkin, kötü” zaten hiç yok!

Ekin Anıl ile One-line Atölyesi
Ekin Anıl ile One-line Atölyesi

Saat ve Yer

10 Mar 2024 17:00 – 20:00

Online Zoom Etkinliği

Misafirler

Etkinlik Hakkında

Sanat dünyayı değiştirecek kadar güçlü bir araç. Ama önce yüzümüzü yeniden sanata dönmeli, estetik ve güzellik kavramlarını en baştan tanımlamalıyız. Ekin Anıl ile one-line Workshopta sanatın; galerilerin, sanat okullarının, müzelerin, sanatçıların tekelinde olmadığını görerek sanatı kendimiz için özgürleştirmek üzerine konuşuyoruz. Hep birlikte korkularımızı yenerek çizmeye başlıyoruz. Mükemmel çizmeye çalışmıyoruz. Bu “Kork-ma!” başlıklı workshopta “yanlış, çirkin, kötü” yok!

Ne yapacağız? 

Ekin Anıl’ın pek çok işinde de kullanmayı tercih ettiği, Picasso başta olmak üzere pek çok sanatçı tarafından kullanılan, one-line tekniği ile portrelerin üretileceği atölye, şimdiye dek öğrendiğimiz genel geçer “mükemmelik” ve “güzellik” kavramlarını tartışarak başlayacak. Katılımcıların kağıda çizgilerini kendi üslubunu kullanarak yansıtması ve çizmekten korkanların kağıt ve kalem ile barışması hedeflenen atölyede katılımcılar resim yapmak için akademik eğitim almış olmaya,altın oranlara uymaya ve “mükemmel” olanı bulmaya ihtiyaç olmadığını görür. Atölye yaklaşık 2 saat sürer.

Atölye hazırlığı: Katılımcıların, en sevdikleri kalem ve (dolmakalem, tükenmez kalem, marker, kurşun kalem vb fark etmez) ve boş kağıtlar veya defterden başkasına ihtiyaçları olmayacaktır.

Eserleri çeşitli karma, kişisel sergiler ve uluslararası sergilerde yer alan Ekin Anıl, bağımsız çalışmalarına İstanbul’da devam ediyor.

Üyelik Teklifi
Bir üyelik satın alın ve ödeme sırasında bu etkinlikte %20 indirimden yararlanın

Biletler

  • Ekin Anıl Atölyesi

    Ekin Anıl ile One-line Atölyesi

    ₺550,00
    +₺13,75 service fee
    Satış bitti

Toplam

₺0,00

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page